Przede wszystkim, kiedy potrzebujemy biura księgowego, to warto zdecydować się na taką firmę, która obsługuje albo jednoosobowe działalności gospodarcze, albo tylko wyłącznie spółki. Wtedy będziemy pewni, że w takiej firmie zajmują się tym, czego my potrzebujemy i będą najlepszym rozwiązaniem dla nas, aby w razie jakichkolwiek problemów zapytać o doradztwo.

Co warto sprawdzić wybierając księgowość dla spółki?

księgowość dla spółek warszawaPrzede wszystkim, kiedy decydujemy się na biuro rachunkowe, to musimy sprawdzić czy firma oferująca usługi księgowe posiada wykupione ubezpieczenie OC. Minimalną kwotę ubezpieczenia jest 10000 €, ale te bardzo duże biura rachunkowe posiadają nawet polisy wykupione na sumę jednego miliona złotych. Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak bardzo ważne? Niestety, ale może dojść do sytuacji, kiedy to biuro rachunkowe popełni jakiś błąd i wtedy Urzędy Skarbowe dokonują różnych kontroli. Może to być następnie konsekwencją taką jak kara finansowa lub czymś więcej. Jednak nie musimy się niczym martwić, ponieważ winę ponosi biuro rachunkowe. Wtedy też zwracamy się do ubezpieczyciela o wypłatę należnego odszkodowania. Jeżeli chcemy mieć prywatnego księgowego do własnych usług prywatnych to najlepiej wybierać tego, który ma odpowiednią licencję oraz bogate doświadczenie. Mimo wszystko jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe, ponieważ jest tańsze i zawsze pracuje tam więcej księgowych, którzy mogą zajmować się kilkoma firmami jednocześnie. Księgowość dla spółek Warszawa najlepiej wybierać pod względem doświadczenia biura, a następnie lokalizacji. Dobrze jest, kiedy możemy przesyłać dokumenty pocztą internetową, dzięki czemu jest to zdecydowanie szybsze i tańsze.

Zawsze na końcu musimy przeczytać umowę, którą podpisujemy ponieważ zdarzają się sytuacje, gdy zawieramy umowę na okres jednego roku albo nawet kilku lat i powinniśmy dokładnie wiedzieć, co podpisujemy. Oczywiście zawsze najlepiej jest nawiązać umowę na miesiąc, a później cyklicznie ją sobie przedłużać.