W liceum miałam koleżankę, która zawsze powtarzała, że kiedyś będzie zajmować się protetyką. Pamiętam jak dziś, że śmiałyśmy się wtedy z tego, że w przyszłości zajmie się charakteryzacją mojego dziąsła lub czymś podobnym. Zawsze w nią wierzyłam, jednak nie spodziewałam się, że pewnego dnia stanie się to prawdą.

Cenione w protetyce akryle

akryl na zimnoZ Pauliną kontakt nigdy mi się nie urwał, dzięki czemu byłam świadkiem jej postępów w nauce i powolnego spełniania marzeń. Gdy nadszedł moment, w którym spełniła się zawodowo, byłam z niej naprawdę dumna. Lata mijały aż w końcu nadszedł moment, w którym bliska mi osoba z rodziny zaczęła mieć problem z zębami. Dentysta odesłał ją do protetyka, dlatego szybko załatwiłam wizytę u Pauliny. Problem nie był duży, dlatego Paulina szybko sobie z tym poradziła. Potem usiadłyśmy na kawie i opowiadała mi o przebiegu sytuacji i użytych produktach. Jednym z nich był akryl. Jest to produkt bardzo ceniony wśród protetyków, który zdecydowanie ułatwia codzienną pracę i często wpływa na jej jakość. W tym przypadku Paulina użyła akryl na zimno, który zastosowała do naprawy protezy. Sprawdził się on doskonale i ciocia, która stawiła się u niej, była naprawdę zadowolona. Dużym plusem akrylu było to, że Paulina posiadała go w różnej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można było swobodnie dobrać produkt do barwy protezy cioci. Wpłynęło to pozytywnie na wygląd całej protezy, która teraz prezentowała się naprawdę świetnie.

Oczywiście potem śmiałyśmy się z Pauliną z tej sytuacji, że tyle lat temu udało jej się to przewidzieć. Co prawda nie dotyczyło to wprost mnie, ale nie powstrzymało to nas od wspominania naszych wspólnych chwil za czasów liceum. Nasze spotkanie skończyło się ciekawą rozmową na temat starej klasy, a także pracy Pauliny.