Mając własną działkę z domem lub nawet działkę ogrodową z małym domkiem lub wiatą potrzebujemy dużych ilości wody, szczególnie w sytuacji gdy mamy własny ogród z warzywami lub nawet z roślinami ozdobnymi. Możemy oczywiście do podlewania używać wody z sieci miejskiej, jednak w takim wypadku będziemy wcześniej czy później zmuszeni do pokrycia dość sporych kosztów.

Zbiornik na wodę z deszczu

ogrodowe zbiorniki na wodę deszczowąAby uniknąć wskazanych powyżej kosztów możemy skorzystać z dobrodziejstw natury i przykładowo zbierać wodę z opadów atmosferycznych. W tym celu możemy zamontować ogrodowe zbiorniki na wodę deszczową, które podczas opadów deszczu będą gromadzić darmową wodę. Zgromadzoną w ten sposób wodę będziemy mogli spokojnie wykorzystywać w inne dni do podlewania naszego ogrodu jak również innej roślinności na naszej posesji nie narażając się przy tym na dodatkowe obciążenia. Wskazane zbiorniki na wodę możemy zakopać przy naszym budynku, tuż pod rynnami odprowadzającymi wodę z dachu budynku. Oczywiście możemy posiadać tylko jeden większy zbiornik i przekierować do niego wszystkie rynny z budynku. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania będzie możliwość odprowadzania wody z naszej posesji do jednego miejsca. W ten sposób, gdy nie mieszkamy na ulicy wyposażonej w kanalizację burzową, pojemniki na wodę po części będą mogły przejąć jej kluczowe zadanie

Gromadzenie wody deszczowej mało, że jest bardzo praktyczne to dodatkowo pozwala nam na zaoszczędzenie sporej ilości środków finansowych i być jeszcze przy tym kimś kto dba o środowisko, ponieważ zasoby słodkiej wody na naszej planecie są dość ograniczone i pomimo tego, iż w naszej strefie klimatycznej nie mamy jeszcze z dostępem do wody pitnej jakiś większych problemów, warto jest myśleć o tym problemie globalnie.