Skutecznie odchudzanie wymaga zazwyczaj całkowitej zmiany codziennych nawyków, a także diety, którą się stosuje. Wbrew pozorom, aby skutecznie się odchudzić, trzeba jeść. Nie wolno dopuścić do ewentualnych głodówek, ponieważ można przez to spowolnić układ metaboliczny, a to skutkuje wzrostem wagi.

Niekontrolowany wzrost wagi wyklucza odchudzanie

jak się odchudzić bezpiecznieNawet, jeśli ktoś się odchudza może ulec niekontrolowanemu wzrostowi wagi ciała. Odpowiedzialność za to ponoszą posiłki, które jemy zbyt rzadko. Niedopuszczalne jest jedzenie jednego, lub dwóch posiłków dziennie i do tego obfitych. Zazwyczaj należy zjadać od pięciu, do siedmiu posiłków dziennie w małych ilościach. Nie należy rezygnować z żadnego z nich, ponieważ w razie napadu głodu, możemy zjeść zbyt dużo, lub nie to, co planowaliśmy. Jeśli nie potrafimy sami ustalić zdrowej diety, należy zapytać dietetyka jak się odchudzić bezpiecznie i przede wszystkim skutecznie. Jeśli będziemy pilnować tych od pięciu, do siedmiu posiłków dziennie, nie będziemy podjadać, jest szansa na zachowanie wagi. Bezpieczne odchudzanie – to odchudzanie rozłożone w czasie. Nie da się tego zrobić za kilka miesięcy. Jeśli ktoś planuje zrzucenie kilkunastu kilogramów w miesiąc, może sam sobie zaszkodzić. Nawet, jeśli mu się to uda, jego waga dość szybko wróci, a nawet może jeszcze wzrosnąć. Najlepszym sposobem na bezpieczne odchudzanie jest rozłożenie tego w czasie. Zjadanie niewielkich posiłków na jeden raz i całkowita zmiana diety.

Zazwyczaj, jeśli ktoś czuje się zbyt otyły, można wnioskować, że jego dieta była nieprawidłowa. Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczy skutkuje ich odkładaniem w tkance pod skórą. Jeśli jeszcze taki człowiek ma mało ruchu, należy się spodziewać, że  jego waga będzie nieprzerwanie rosła.