Ładne i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety. Odpowiednio przycinane, profilowane i malowane potrafią idealnie współgrać z modową stylizacją, a także z makijażem wieczorowym, czy dziennym. Stosowanie suplementów diety i odżywek wzmacniających paznokcie z pewnością wpływa korzystnie na ich wygląd.

Manicure hybrydowy jest bardzo trwały

black pearlJednak to stylizacji paznokci poświęca się najwięcej uwagi. Kolorowe lakiery, brokaty, pyłki, czy naklejki sprawiają, że ilość możliwych zdobień jest nieograniczona. Obecnie najmodniejszy jest manicure hybrydowy. Jest to rodzaj manicuru, który utrzymuje się na paznokciach nawet dwa tygodnie dzięki utwardzaniu lakieru w świetle lampy UV. Jak się go wykonuje? Na początku odsuwa się skórki z wału paznokciowego. Stosuje się do tego specjalne preparaty zmiękczające je lub też wycina się je cążkami. Potem ważne jest spiłowanie brzegu paznokcia oraz wypolerowanie płytki, żeby były jak najgładsze – dzięki temu lakier np. marki black pearl będzie się lepiej trzymał. Potem paznokieć przeciera się tzw. cleanerem, czyli preparatem odtłuszczającym. Następnie nakładana jest baza (base/hard base/lakier podkładowy), która dodatkowo wyrównuje płytkę paznokcia i zwiększa przyczepność lakieru. Bazę także trzeba utwardzić pod lampą UV. Następnie nakłada się dwie warstwy lakieru black pearl i utwardza obie z nich. W zależności od lakieru zalecany czas utwardzania to kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. Na sam koniec nakłada się tzw. top, czyli bezbarwne wykończenie manicuru. Dzięki temu manicure zyska jeszcze większa trwałość. Na sam koniec ponownie paznokcie przemywa się cleanerem, choć w sprzedaży są obecnie lakiery, które tego nie wymagają.

Jak widać, wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne. Trzeba jednak pamiętać jak to zrobić krok po kroku i nie pomijać żadnego punktu, w przeciwnym razie lakier nie będzie się dobrze trzymał na paznokciach.