Ostatnio po raz kolejny zostałem zadziwiony prośbą jednego z moich klientów. Kupił on długi czas temu kilka mieszkań, które zamierzał wyremontować i odsprzedać z zyskiem. Ponieważ okazało się, że nie ma on na to funduszy ani czasu, uznał, że po prostu sprzeda ja w takim stanie, w jakim są.

Wyceny niewyremontowanych mieszkań na warszawskim osiedlu

wycena mieszkania warszawaNie było to proste zadanie. Każde z tych mieszkań miało wyraźnie zaznaczone rzeczy, które trzeba było wyremontować. Nie chodziło tu jedynie o odmalowanie sufitów – wówczas sprawa byłaby bardzo prosta. Ogólnie zajęło mi bardzo wiele czasu, by wycenić każde mieszkanie z osobna tak, by na pewno ceny był uczciwe. Gdy w końcu udało mi się to zrobić, mój klient był wyraźnie zaskoczony. Okazało się, że gdy kupował je parę lat temu, udało mu się wynegocjować naprawdę korzystną cenę. Sprzedając je teraz, zarobi na nich wiele pomimo tego, że nie udało mu się ich wyremontować. Wystawiając mieszkania po cenach z moich wycen sprzedał je całkiem szybko i z zadowoleniem przeliczał swoje zyski na koncie. Byłem szczęśliwy, że mogłem mu w ten sposób pomóc. Gdy w grę wchodzi wycena mieszkania Warszawa nie zawsze wychodzi inwestorów tak korzystnie. Prawda jest taka, że by zarobić na nieruchomościach, trzeba się naprawdę dobrze na nich znać. Często bowiem może okazać się, że kupimy nieświadomie mieszkanie lub dom znacznie powyżej wartości, a tych pieniędzy nikt nigdy nam nie zwróci. Lepiej myśleć zawczasu i na oglądanie mieszkania zabrać kogoś, kto zna się na tym naprawdę dobrze i spojrzy na to okiem profesjonalisty, nie amatora.

Jako rzeczoznawca niejednokrotnie powstrzymałem już ludzi przed zakupem mieszkania, z którym w przyszłości mogłyby być problemy. Nie każdy zwraca uwagę na detale, które w tym biznesie są nieraz ważniejsze, niż lokalizacja czy stan elewacji budynku.