Wykorzystywanie Scrum w praktyce to przede wszystkim domena wszystkich osób, które z powodzeniem otrzymały certyfikat niezbędny do przeprowadzania różnych szkoleń dla pracowników oraz prowadzenia co różnych angażujących projektów.

Scrum w praktyce

Professional Scrum FoundationsDzięki temu, że Scrum staje się coraz bardziej popularny powstały również polskie organizacje zrzeszające właśnie takie osoby, które pasjonują się nowoczesnym i sprawniejszym podejściem. Scrum Fundacja odpowiada przede wszystkim za takie kwestie, jak przygotowywanie pracowników do przeprowadzania projektów, nawet tych najmniejszych. To właśnie od takich projektów zaczyna się w ogóle pracę w mniejszych firmach ze Scrum, aby w ogóle zorientować się na metodologii i przyzwyczaić do tego pracowników, którzy mogą nie być do końca przekonani o wykorzystaniu Scrum w praktyce. Professional Scrum Foundations organizują również różnorodne szkolenia dla pracowników oraz potencjalnych pracodawców działających głównie ze Scrum na co dzień. Dziedzina ta stale się rozwija. Nic więc dziwnego, że z dnia na dzień można zaobserwować w nowoczesnych firmach, że temat Scrum pojawia się coraz częściej. Scrum fundacja odpowiada także za certyfikowanie wszystkich uczestników szkolenia, którzy zainteresowani są pozyskaniem niezbędnej i fundamentalnej wiedzy odnośnie Scrum. To właśnie w takich miejscach można zaobserwować rosnące zainteresowanie Scrum, co na pewno przełoży się na duże zainteresowanie.

Scrum Fundacja odpowiada także za szkolenie pracowników, ale także za udzielanie certyfikatów bezpośrednio firmom, które mogą się później pochwalić. Scrum szkolenia są organizowane cyklicznie, dzięki czemu każdy z zainteresowanych będzie miał szansę, aby takie przejść dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebuje i ma taką okazję.