Wchodząc do sklepu, często nie zastanawiamy się nad jego wystrojem oraz rolą jaką pełnią umieszczone w nim regały. Dzięki nim ekspozycja towarów może być prowadzona w dogodny dla klienta sposób. Regały różnią się od siebie budową, która umożliwia różnorodne rozmieszczenie towarów w sklepie. Ich dystrybucją zajmują się przedsiębiorstwa produkujące wyposażenie magazynów oraz sklepów.

Jakie regały sklepowe spotkamy najczęściej w punktach sprzedaży?

regały sklepowe używanePodstawowym regałem sklepowym jest regał przyścienny na którym znajdują się półki wiszące. Tego typu proste regały sklepowe znajdują się w bardzo wielu punktach handlowych i są bardzo funkcjonalne. Oprócz półek metalowych mogą być w nim zamontowane także ich szklane odpowiedniki. Regały przyścienne mogą być także przeznaczone dla zastosowań specjalistycznych. Często są to regały sklepowe używane w punktach budowlanych lub też narzędziowych. Posiadają one wiele rodzajów pólek o różnych wielkościach, a dodatkowo wyposażone są w praktyczne haczyki, na których można wieszać na przykład narzędzia. Oprócz regałów przyściennych, popularnym ich rodzajem są moduły regałów gondolowych. Mogą być one stawiane w środku pomieszczenia sklepowego i posiadają półki po ich obu bokach. Półki mogą mieć ostre kąty lub być wyprofilowane w formie okrągłej bądź trapezowej. Często są wyposażone w funkcjonalną ściankę perforowaną, do której przyczepia się haczyki na sprzedawane produkty.

Dodatkowym, niezbędnym wyposażeniem regałów są listwy na ceny. Dzięki niej zwiększa się czytelność ekspozycji, a do każdego towaru jest dodawana aktualna jego cena. Ważnym aspektem regału półkowego jest jego wytrzymałość na obciążenie. Aby ją osiągnąć, dodaje się specjalne wsporniki półkowe, wzmacniające jego konstrukcję.