Wykonane z drewna gadżety są bardzo efektownymi dodatkami pasującymi do każdej kreacji. Drewno jest miłym w dotyku materiałem, który pozwala na tworzenie z niego przeróżnych przedmiotów. Można bez problemu znaleźć wiele drobiazgów, od breloczków po biżuterię wykonanych z tego tworzywa.

Nietypowy zegarek

zegarki z drewnaWiększość zegarków wykonana jest z metalu. Najczęściej kupowanymi są mechanizmy z metalową kopertą. Większa dowolność występuje w kategorii bransolet. Często spotykane są wygodne, skórzane paski w różnych kolorach, które dobieramy tak, by pasowały do pozostałych elementów ubioru. Niektórzy preferują bransolety metalowe, często wykonane ze szlachetnych kruszców, jak złoto czy srebro. Nie wszystkich przekonuje jednak nieco ostentacyjny styl złotych zegarków. Osoby szukające oryginalnego i niebanalnego dodatku do kreacji mogą się zdecydować na zegarki z drewna. Wykonane z tego przyjemnego w dotyku materiału bransolety nosi się bardzo wygodnie, mogą też okazać się odpowiednie dla osób reagujących alergicznie na metale mające kontakt z ich skórą. Drewniany cyferblat w zegarku jest nieco ekstrawagancki, jednak wielu osobom spodoba się jako ciekawe uzupełnienie ich stylu. Taki nietypowy czasomierz może się okazać również doskonałym prezentem dla osoby, której bliska jest ekologia. Wyrabiane ręcznie drewniane zegarki są często małymi dziełami sztuki, których wykonanie wymaga od twórcy wiele zaangażowania i umiejętności. Niczym nie ustępują w praktyczności czasomierzom wykonanym z tradycyjnych materiałów.

Mechanizm zegarków drewnianych niczym nie różni się od kwarcowych lub mechanicznych układów znanych z typowych konstrukcji. Podstawowe zadanie, czyli wskazywanie godziny spełniają bez zarzutu, a ich atrakcyjny wygląd może przypaść do gustu wielu osobom.