Wybór drzwi jest bardzo ważny – chodzi tutaj nie tylko o drzwi zewnętrzne, ale również wewnętrzne. Takie drzwi mogą mieć różne formy. Można je podzielić pod względem systemu otwierania i zamykania. Najczęściej montowane są drzwi, które otwierają się skrzydłowo do wewnątrz lub na zewnątrz.

Drzwi wykonane z odpornego i zabezpieczonego drewna

drzwi przesuwne drewnianeMożliwy jest też wybór drzwi dwuskrzydłowych. Coraz więcej klientów decyduje się na zakup drzwi przesuwnych. Takie drzwi montowane są najczęściej jako drzwi zewnętrzne i można je nawet zautomatyzować – zwłaszcza jeśli są to drzwi do garażu. Drzwi wykonane z drewna pokrywane są oczywiście specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed czynnikami uszkadzającymi (np. atmosferycznymi). Warto zaznaczyć, że są to środki ekologiczne. Takie drzwi przesuwne drewniane to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na przestrzeni wokół budynku. Drewno ma bardzo wysokie parametry izolacji termicznej. Oznacza to, że takie drzwi zapewniają ciepło przy jednoczesnych minimalnych stratach energetycznych. Czasem w drzwiach drewnianych stosuje się specjalne przeszklenie. Takie przeszklenia spełniają oczywiście wszystkie kryteria antywłamaniowe, przeciwpożarowe, a także przeciwsłoneczne. W przeciwieństwie do drzwi wykonanych z PCV, tutaj obudowa jest odporna na działanie wysokiej temperatury i nie ulega żadnym odkształceniom. Do drzwi drewnianych stosuje się różnego rodzaju środki konserwujące – to właśnie one mają zapewnić drzwiom drewnianym jeszcze wyższą odporność na warunki atmosferyczne.

Drzwi z drewna są bardzo bezpieczne – gdyby doszło do pożaru, to z drewna nie będą uwalniać się żadne szkodliwe substancje. Ceny drzwi drewnianych są tylko nieznacznie wyższe od cen drzwi wykonywanych z tworzyw sztucznych. Dlatego tym bardziej warto się na nie zdecydować.