Polskie wina szturmem zdobywają zachodnie rynki i stoły eleganckich restauracji. Tymczasem w Polsce mało kto niestety w ogóle wie o ich istnieniu. Choć winnice w Polsce mają długoletnią tradycję, to mało osób się tym interesuje i zdaje sobie z tego w ogóle sprawę. Na półkach w polskich sklepach polskiego wina również brak. Szkoda.

Polskie winnice mają dużo zagranicznych klientów

polska winnicaWiększość ludzi, którzy pierwszy raz spotykają się z określeniem polska winnica wyglądają na dość zszokowanych, tak jakby to, że w Polsce produkuje się wina było czymś bardzo dziwnym. Tymczasem, w Polsce winny przemysł działa naprawdę prężnie, a eksport wytwarzanych tam produktów z roku na rok się zwiększa. Polskie wina są bardo popularne na przykład w Niemczech, gdzie skradły głębią swojego smaku serca wielu koneserów wina. Z pewnością znajdzie się też wiele osób, które pomyślą, że wina te są tak popularne zagranicą dlatego, że są tanie. Tymczasem nie, polskie wina potrafią kosztować całkiem sporo, jednak w parze z taką ceną idą niesamowita jakość i wyjątkowy smak. W Polsce istnieje naprawdę dużo winnic, zarówno tych większych, jak i mniejszych, rodzinnych biznesów. Większość z takich winnic można odwiedzić i bezpośrednio tam kupić wino, przy okazji mogąc zobaczyć na własne oczy gdzie i w jaki sposób jest ono wytwarzane. Do tego jest to też świetna okazja by zwiedzić te mniej popularne turystycznie, ale bardzo piękne rejony Polski.

Polskie winnice mają się naprawdę dobrze, szczególnie przez ostatnie kilka lat. Możemy mieć tylko nadzieję, że wina przez nie produkowane znajdą więcej miłośników (również i w kraju w którym są wytwarzane) i staną się wielkim hitem, a regiony, w których znajdują się winnice będą odwiedzane przez wielu miłośników wina.