Każdy marzy o tym, by mieć przy domu ogród zachwycający wszystkich gości. Jest to oczywiście możliwe, ale najpierw musi powstać idealny projekt. Najlepiej zlecić zaprojektowanie ogrodu firmie, która zatrudnia projektantów krajobrazu.

Ogrody angielskie z idealnie utrzymanym trawnikiem

projektowanie ogrodów krakówSą to specjaliści, którzy wiedzą, jakie rośliny nadają się najlepiej na konkretne stanowiska w ogrodzie (nasłonecznione, zacienione, nadwodne i inne). Wśród ogrodowych projektów na uwagę zasługują ogrody angielski. Kiedy mówi się o ogrodach angielskich, to mówi się o ogrodach idealnych, w których wszystko ma swoje określone miejsce. Anglicy, tworząc swoje ogrody, sprowadzali do nich najbardziej egzotyczne rośliny. Dzięki nim w Europie pojawiły się takie rośliny jak daglezje, srebrne świerki (świerki kłujące) czy araukarie. Wśród ogrodów angielskich trzeba wyróżnić te projektowane w stylu edwardiańskim. Takie projektowanie ogrodów kraków cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem wśród klientów. Chcą oni mieć ogrody malownicze, z nutą tajemniczości. Rośliny w ogrodach angielskich sadzone są tak, by wyglądały, jakby wymykały się spod kontroli. To bardzo charakterystyczny widok. Rośliny niejednokrotnie przerastają mury, wchodzą na ścieżki ogrodowe, czy rozrastają się tam, gdzie tak naprawdę nie powinno ich być. To kojarzy się z lasem, łąkami, czyli naturalnymi siedliskami roślinnymi. Architektura w ogrodach angielskich nie jest zaawansowana.

Stosuje się tu jedynie obrzeża rabat, ścieżek, kamienne schodki, murki. Cechą charakterystyczną ogrodów angielskich jest idealnie utrzymywany trawnik. To on jest dumą angielskiego ogrodu i należy o niego regularnie dbać. Chodzi tu nie tylko o koszenie, ale również podlewanie, nawożenie. Trawnik można poddać także napowietrzaniu i profesjonalnemu odchwaszczaniu.