Ostatnio widziałem na ulicy samochód, który już z daleka wyróżniał się swoim niecodziennym wyglądem. Był to normalny wóz, bardzo popularna marka i model. Coś jednak było zrobione z jego lakierem, przez co wyglądał on na coś znacznie lepszego i bardziej efektownego, niż reszta takich aut.

Dzięki powłoce ceramicznej moje auto wyglądało lepiej

powłoka ceramiczna na lakier w łódzkimObok mnie szedł wtedy mój brat. Od razu spytałem go, czy nie wie może dlaczego ten samochód tak wygląda. Ponieważ znacznie bardziej ode mnie znał się na samochodach liczyłem, że może będzie coś na ten temat wiedział. Okazało się, że miałem rację. Szybko odparł, że auto miało najpewniej spolerowany lakier i nałożoną specjalną powłokę ceramiczną, która chroniła lakier przed rysami i uszkodzeniami. Bardzo mnie to zainteresowało – idąc łódzkimi ulicami brat opowiadał mi o wszystkich szczegółach związanych z powłokami. Spytałem go, czy miałoby to sens, bym nałożył sobie coś takiego na własny samochód. Odpowiedział mi, że na pewno z całą pewnością nie zaszkodzi mi wzmocnienie lakieru, ale prawda jest taka, że niemieckie samochody fabrycznie mają dość gruby i wytrzymały lakier. Mimo wszystko zdecydowałem się na powłokę – dwa razy zdarzyło mi się przez moją głupotę zarysować swoje auto. Zacząłem szukać miejsca, w którym ktoś by mi coś takiego nałożył. Okazało się, że powłoka ceramiczna na lakier w Łódzkim może być zrobiona praktycznie w całej masie firm i zakładów. Ceny również nie były wysokie – nie zastanawiałem się ani chwili. Zaprowadziłem samochód do najbliższego zakładu.

Gdy wyjechał z warsztatu okazało się, że efekt faktycznie był powalający. Widać było już na pierwszy rzut oka, że coś z lakierem na pewno zostało zrobione. Wyglądał tak, jakby dopiero co wyjechał z salonu, choć lata swojej młodości z całą stanowczością miał już za sobą.