Jakiś czas temu postanowiłam, że czas zmienić pracę. Moja poprzednia posada nie była najlepsza. W dodatku nie regularnie wypłacana pensja powodowała, że nie najlepiej wspominam tamte czasy. Gdy tylko nadarzyła się odpowiednia okazja szybko zmieniłam swoje stanowisko. W okolicy szukano florystki do pracy z średniej wielkości kwiaciarni.

Ciężka praca w kwiaciarni 

akcesoria florystyczne dla kwiaciarniJa miałam ukończony kurs w tym kierunku dlatego zdecydowałam się na współpracę. Było to dla mnie ważne, ponieważ tam dbano i swoich pracowników. Na dodatek dobre warunki pracy sprawiały wrażenie, że wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Oczywiście najtrudniejsze były pierwsze dni na nowym stanowisku. Wszystkiego musiałam się nauczyć. Dodatkowo musiałam złożyć zamówienia na akcesoria florystyczne dla kwiaciarni. Wtedy moja wiedza na ten temat nie była zbyt rozbudowana i popełniłam kilka błędów. Na szczęście wyrozumiała szefowa obróciła całą sytuacje w żart i kazała się nie denerwować. Niestety ja byłam osobą, którą często zjadał stres. Poradziłam sobie z nim dopiero po po pewnym czasie. Następnym razem wiedziałam już wszystko o kwiatach oraz potrzebnych akcesoriach florystycznych, które są nie zbędne do pracy w kwiaciarniach. Dzięki nim można uzyskać na prawdę ciekawe efekty i zachęcić klientów do ich kupna. Ja jako pracowniczka kwiaciarni zostawałam bardzo często wysyłana na różnego rodzaju kursy. Tam miałam szansę na doskonalenie swoich umiejętności.

To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ też starałam się dawać z siebie wszystko podczas nowej pracy. Również dbałam o pozytywne relacje z naszymi klientami. Od czasu do czasu zdarzały się na prawdę spore zamówienia na strojenie sal. Nasza szefowa dodatkowo pracowała jako dekoratorka wnętrz i miała sporo innych zajęć na głowie.