Nasze miasto coraz mocniej się rozwija, również pod kątem sportu. Cieszy bardzo fakt,iż władze miasta wspierają mieszkańców w ich rozwoju fizycznym. Już w planach są ciekawe obiekty sportowe oraz miejsca, do aktywnego spędzania czasu. Część projektów jest już w trakcie realizacji, reszta natomiast czeka na swoją kolej prawdopodobnie w przyszłym roku. 

Nowoczesny basen zostanie oddany do użytku

budowa basenuW naszym mieście powstaje coraz więcej miejsc promujących aktywnych tryb życia. Niedawno na przykład została zakończona budowa basenu miejskiego, jednego z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Basen ten zaprojektowany został głównie z myślą o sportowych zmaganiach. Spędza wszelkie wymogi dotyczące organizacji zawodów najwyższej rangi. Władze miasta już złożyły wniosek o organizacje Mistrzostw Europy w pływaniu za cztery lata. Mimo charakteru sportowego, do hali głównej dobudowano pomniejsze, w których mieszczą się atrakcje wodne służące bardziej do wypoczynku, takie jak na przykład baseny dla dzieci czy jacuzzi z masażem. Cały obiekt zostanie oddany do użytku na początku przyszłego miesiąca. Basen już wzbudza duże zainteresowanie, więc przewidywane są zaraz po jego otwarciu ogromne kolejki mieszkańców miasta. Dużym plusem jest to, że basen znajduje się blisko centrum. Jest więc do niego bardzo łatwy dojazd praktycznie z każdej części miasta. W budynku mieszczą się też kawiarnie oraz restauracje i sklepy sportowe. Można pijąc kawę obserwować przez szybę na przykład zmagania sportowców.

Atrakcyjny budynek z miejskim basenem, który został niedawno ukończony w naszym mieście, już stał się jego wizytówką. Obiekt jest niezwykle nowoczesny i pozwala na organizację dużych wydarzeń. Hale z miejscem do zabaw wodnych i relaksu są duży, dodatkowym plusem.