Dziś wielkie otwarcie najnowszej galerii handlowej w moim mieście. Oczywiście musiałam się tam wybrać, zobaczyć jak wygląda, pozwiedzać. Muszę przyznać, że jest niezła. W środku, jak to w galeriach, jest dużo różnego rodzaju sklepów: z bielizną, ciuchami, butami, rowerami, sportowe, spożywcze, drogerie itp.

Stojaki na rowery przed galerią

stojaki na rowery Nie brakuje również kawiarni, restauracji i punktów gastronomicznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jest także duża apteka i bank. I oczywiście kino oraz centrum zabaw dla dzieci. W tej galerii znalazło się również miejsce dla Punktu Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta. Pewnie kilka stanowisk pominęłam, ale to nieistotne. Chciałam zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy. Meble do galerii handlowych zazwyczaj są takie proste i standardowe, w tej natomiast znalazły się wyjątkowo nowoczesne ławki, stoliki i pasujące do nich wizualnie kosze na śmieci i popielnice. Całość daje niepowtarzalny efekt. Wchodząc do środka, człowiek czuje się trochę tak, jakby miał zaraz wystartować rakietą w kosmos. Również architektura miejska wokół galerii nie jest standardowa. Powiedziałabym, że projektanci zadbali o mężów, czy też chłopaków, którzy nie koniecznie lubią towarzyszyć swoim damom w zakupach. Przed galerią jest piękny ogród, a w nim poustawiane ławki miejskie i stoliki. Co kawałek stoją budki z pismami z branży motoryzacyjnej, czy też na temat komputerów i nowinek technologicznych. Za galerią natomiast znajduje się niewielki park, a w nim wygodne ławki parkowe oraz gdzieniegdzie stoliki do gry w szachy i piłkarzyki. Oczywiście zarówno przed galerią, jak i przy wejściu do parku znajdują się wytrzymałe stojaki na rowery dla osób poruszających się jednośladami.

Wszystkie meble miejskie są wyjątkowo ładne i równie nowoczesne, co te w środku galerii. Ze względu na zagospodarowanie terenu wokół galerii można powiedzieć, że jest ona naprawdę wyjątkowa. W naszym mieście nie ma drugiej takiej.