W dzisiejszy artykule na mojej stronie internetowej postaram wam się przedstawić pewne porównanie dotyczące procesu produkcyjnego parapetów i kominków. Dlaczego akurat te dwie rzeczy? Może dlatego, że jeszcze do tej pory nie spotkałam się z tego typu porównaniem.

Parapety są ważnym elementem w domu

parapetZazwyczaj porównywane są rzeczy z podobnej kategorii lub takie same ale innego rodzaju. Na przykład można porównać trwale wykonane parapety z Poznania plastikowe z innym rodzajem parapetów, na przykład z parapetami z betonu i tak dalej. A ja postawiłam na tego typu porównanie, ponieważ w naszym mieście, czyli w Poznaniu działa zakład produkcyjny, który akurat produkuje parapety i różnego rodzaju i wielkości kominki. Byłam bardzo ciekawa czy taka rozbieżność produktów im się opłaca. Pierwszą różnicę można dostrzec w maszynach, które produkują te poszczególne produkty. Kominki wymagają lepszej technologii na wyższym poziomie niż wykorzystywana technologia w przypadku parapetów. Niekiedy wystarczy im takie proste maszyny, które pozwolą tylko coś przeciąć oraz oszlifować, jeśli weźmiemy pod uwagę parapety z kamienia. W innych rodzajach to maszyny muszą robić coś więcej. Drugą różnice można dostrzec w potrzebnych materiałach do wykonania tych produktów. Do kominków raczej są wykorzystywane materiały odporne na wysokie temperatury, czyli żaroodporne, a w produkcji parapetów wykorzystywane są proste materiały, jak na przykład plastik, beton, kamień, marmur, czasami drewno. Więc materiały do produkcji kominków są znacznie droższe od tych materiałów, które wykorzystywane są w produkcji parapetów.

Dalej można by powiedzieć, że różnice można dostrzec w czasie jaki jest potrzebny do wyprodukowania tych produktów. Parapety produkuje się szybciej. Elementem łączącym te obie produkcje jest człowiek.