Tego roku, święta mieliśmy spędzić razem z rodzicami. Czekała nas długa podróż i przygotowania. Postanowiliśmy przygotować nawet psa, skoro też został zaproszony, to musi jakoś w miarę w gościach wyglądać.

Pies u psiego fryzjera

psi fryzjerDobrze, że nasz Kraków ma kilka miejsc, z których jest psi fryzjer, bo chciałam wybrać takie miejsce, gdzie będzie najbliżej od parkingu, żeby z nim nie chodzić po mieście. To taki strachliwy pies, boi się innych psów. Nie chciałam narażać na dodatkowe stresy, bo już samo to, że zaraz będzie strzyżony przez sztab obcych osób na pewno nie zadziała na niego kojąco. Taki fryzjer dla psa, to naprawdę niezły pomysł, ponieważ właściciela nie zawsze radzą sobie z tym trudem. Łatwo można chociażby przyciąć psu wąsy, czy coś, a to wiadomo jest szkodliwe dla psa, bo wtedy traci koordynację ruchów. Tak więc pojechałam z nim do miasta, zaparkowałam dość niedaleko i szukaliśmy szyldu z napisem; fryzjer dla psów, który miał się znajdować w okolicy. Okazało się, że napis był tak malutki, że prawie bym go przegapiła, ale akurat pies na chwilę przystanął coś powąchać, i dzięki temu postojowi dostrzegłam lokal, do którego zmierzam. Mój pies był bardzo kudłaty, i ta jego sierść przeszkadzała mu, bo wchodziła na oczy, a sama bałam mu się przy oku dłubać. Dlatego strzyżenie psów wydało mi się idealnym pomysłem, bo dzięki temu będzie prezentował się ładnie na wyjeździe do rodziny, a dodatkowo będzie mógł czuć się komfortowe. Panie tam zajęły się nim profesjonalnie, zapięły w takie pasy, żeby nie mógł się przemieszczać i grzecznie siedział.

Biedak, nie wiedział co się dzieje, i musiałam cały czas przy nim siedzieć i go uspokajać, żeby dał paniom dokończyć pracę. Ale one już się znały na rzeczy, miały wiele psów u siebie i wiedziały, jak z takimi zwierzakami postępowa.

Jeśli chcecie poczytać więcej o psich fryzjerach, to polecam stronę: http://www.salondlapieskow.pl