Jak wróciłam z pracy to tata zaprosił mnie do rozmowy. Nie wiedziałam co się święci, bo tata rzadko robi tego typu akcje. Nawet nie zdążyłam zjeść obiadu, tylko od razu poszłam z nim porozmawiać. Okazało się, że tata chce kupić nowy samochód.

Badanie wzroku niezbędne by otrzymać dokument

badanie wzrokuOznajmił mi, że jak pójdę na prawo jazdy, to jego stare auto dostanę w prezencie. Dla mnie to była szalenie dobra wiadomość i od razu pobiegłam do pobliskiej szkoły jazdy, by zapisać się na kurs. W Bydgoszczy jest wiele takich szkół, ale do tej miałam najbliżej, no i miała świetne opinie. Podczas kursu dowiedziałam się, że będę musiała mieć wykonane badanie wzroku, ponieważ jest to niezbędne. Z tą szkołą współpracuje poradnia okulistyczna, gdzie mogę wykonać właśnie takie badanie wzroku. Co prawda mam wadę wzorku, ale dla mnie to żadnej problem, bo mogę prowadzić samochód bez żadnych przeszkód. Po dwóch tygodniach w szkole pojawił się optyk, który miał nam wykonać badanie wzroku. Od razu poznałam tego lekarza, bo pracuje on jako okulista dziecięcy w przychodni, do której należę. Dowiedziałam się również tego dnia, że poradnia okulistyczna, z którą współpracuje szkoła jazdy należy do jego ojca i on tam często pracuje. Co więcej, największy bydgoski salon optyczny należy do jego żony. To się dopiero nazywa interes rodzinny. Kiedy miałam już wykonane badanie wzroku to się okazało, że jestem zobowiązana nosić okulary podczas prowadzenia samochodu. Spodziewałam się tego, bo w nocy byłoby mi ciężko bez nich jeździć.

 

Naturalnie prawo jazdy zdałam za pierwszym razem i zaskoczyłam tym również swojego instruktora. W dniu egzaminu byłam zestresowana, ale udało mi się zdać od razu. Kiedy odebrałam prawo jazdy to w rubryce była informacja, że muszę mieć okulary. Zawsze je noszę i to nie problem.

Jeśli interesuje Cię jak wygląda badanie wzroku polecam stronę www.salonvision.pl