Kilka lat temu przeprowadziłam się do Lublina w związku z pracą. Najpierw mieszkałam w wynajętym mieszkanku, ale kiedy poznałam swojego przyszłego męża, podjęliśmy decyzję, że po ślubie zamieszkamy w prawdziwym domu.

Udany projekt domu i ogrodu

projektowanie wnętrz lublinPonieważ sami nie mamy wielkiego doświadczenia z budowami i urządzaniem wnętrz, postanowiliśmy skorzystać z porad znajomych, którzy polecali nam różnych architektów i projektantów wnętrz. Spotykaliśmy się z różnymi profesjonalistami, zanim udało się nam trafić na osoby, które rozumiały dokładnie, o co nam chodzi i podsuwały własne, zwykle trafione pomysły. Po wielu tygodniach ustaleń udało się nam wybrać projekt domu. Wtedy też zaczęliśmy wstępne ustalenia związane z wystrojem wnętrza i projektem ogrodu. Ponieważ oboje mieliśmy sporo oszczędności oraz pomysły na konkretne rozwiązania i elementy wystroju, wszystko szło bardzo sprawnie i nie musieliśmy tak bardzo martwić się o ograniczanie wydatków do minimum. Dom to przecież inwestycja na lata, więc uznaliśmy, że oszczędzanie na wielu kwestiach po prostu nie ma sensu. Wydatek teraz, ale oszczędność później. Staraliśmy się o taki projekt i materiały, by całość mogła jeszcze posłużyć kolejnemu pokoleniu. Budowa trwała około roku, a półtora roku od wbicia pierwszej łopaty mogliśmy się wprowadzać do naszego nowego domu. Może nie wszystko było idealne i w pełni gotowe, ale nam to nie przeszkadzało. Nasz projektant wnętrz okazał się strzałem w dziesiątkę, do tego ogród również jest bardzo udany. Udało się nam znaleźć firmę, która zajmie się sprzątaniem w domu i, przede wszystkim, troską o ogród. Dom jest piękny, ale wymaga sporo uwagi i pracy, więc taka pomoc się nam bardzo przyda, żebyśmy mieli czas się nim nacieszyć.

W końcu nie po to go budowaliśmy, żeby spędzać czas na pieleniu grządek; znacznie bardziej wolę się rozkoszować świeżo parzoną kawą na tarasie i podziwiać nasze oczko wodne.

 

Najnowsze http://lelum-polelum.pl informacje