Prowadzę wraz z rodzicami duże gospodarstwo rolne. A właściwie główna działalność to hodowla krów. Jakiś czas temu wystąpiłem o dofinansowanie z unii na rozwój i modernizację mojego gospodarstwa.

Warto unowocześniać swoje rolnictwo przyczepami skorupowymi

przyczepy skorupoweWłaśnie dostałem informację, że takowe dofinansowanie dostanę. Bardzo mnie to ucieszyło, gdyż pora iść z duchem czasu, powymieniać stary sprzęt, a przede wszystkim odnowić i zmodernizować hale udojowe. Do tej pory to była raczej prowizorka. Sprzęt, który mieliśmy, wiecznie się psuł i efekt był taki, że większość rzeczy musieli wykonywać ludzie, a nie maszyny. A przecież żyjemy w XXI wieku. Teraz w końcu zakupię porządne, nowoczesne dojarki. Przy tych starych, to straty mleka były ogromne. Wiecznie gdzieś pękały, coś się blokowało, coś psuło. Po prostu były długo i mocno eksploatowane. Planuję też zakupić profesjonalne schładzalniki do mleka. Zgodnie z złożonym biznesplanem, planuję powiększyć hodowlę, więc profesjonalny sprzęt jest mi niezbędny. Chciałbym aby mleko od moich krów było najlepsze w całej okolicy. Aby to osiągnąć, muszę zainwestować. Te pieniądze z unii bardzo mi w tym pomogą. Własnymi środkami robiłbym to przez lata. Jak tylko załatwię wszystkie formalności związane z dotacją, zaraz przystępuję do pracy. Ekipa remontowa jest już umówiona. Ja szukam najlepszego dostawcy urządzeń, który dostarczy nam wozy paszowe. Bardzo ważna jest jakość tego rodzaju produktów. Chcę mieć wszystko najlepszej jakości a jednocześnie muszę mieć zapewniony serwis i gwarancję. Nie sztuka kupić tanio. Ale co potem? Potem trzeba zadbać o serwis i wysoką jakość obsługi technicznej. Warto zainwestować także w takie produkty jak trwałe przyczepy skorupowe.

Są to niezbędne elementy każdego gospodarstwa. Bez nich produkowanie staje się trudniejsze o czym nie każdy zdaje się pamiętać.