Witajcie. Dziś zajmiemy się trochę określeniem tego, jakie wybrać przedszkole. Zapewne, jeżeli czytacie ten wpis, stoicie przed wyborem takim jak wybrać dobre przedszkole. Zanim jednak przejdę do tematu głównego, myślę, że uczciwym jest to, żeby się po prostu trochę przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie.

Przedszkole prywatne nie musi być drogie

prywatne przedszkoleNazywam się Julia i jestem ze Słupska – tu skończyłam moje studia kierunkowe. Zapewne część osób zapyta mnie skąd wzięło się w ogóle moje zainteresowanie edukacją dziecięcą? Dlaczego wypowiadam się nad wyborem odpowiedniego miejsca, które przygotuje Wasze dziecko do etapu szkolnego? Przedszkole to ważny etap. Dlaczego jest to tak bardzo istotne? Przede wszystkim dlatego, że przygotowuje to nasze dziecko do kroczenia po prostu odpowiednią ścieżką edukacyjną. Uważam, że da to dobry start naszemu młodemu człowiekowi. Teraz trochę o tym czy jestem zwolennikiem takiego rozwiązania jak tanie prywatne przedszkole ze Słupska albo wersja publiczna? Osobiście uważam, że niepubliczne przedszkole daje nam po prostu więcej możliwości manewrowych. Co mam na myśli konkretnie? Przede wszystkim to, że łatwiej jest się po prostu dogadać w kilku kwestiach – między innymi takich, w jaki sposób dostosować program nauczania. Trzeba Wam wiedzieć, że to zdecydowanie ułatwia całkowicie sprawę. Można wszystko dużo łatwiej modyfikować niż w przypadku przedszkola publicznego. Bardzo ważnym aspektem jest to, ażebyśmy współtworzyli życie naszych dzieci, naszych najmłodszych.

To dzięki naszym dobrym działaniom, będą one potrafiły dobrze funkcjonować, będą mogły rozwinąć całkowicie skrzydła, bez żadnych ograniczeń, zahamowań. Warto jest o tym pamiętać, kiedy mamy zamiar kreować życie naszego dziecka, jesteśmy mu po prostu potrzebni. To my jesteśmy jego drogowskazem na jego życiowej ścieżce.