Komputer jest podstawowym wyposażeniem niemal wszystkich szanujących się dziś hoteli. W końcu urządzenie to zagościło już na stałe praktycznie w każdym rodzaju działalności.

Programy hotelowe to ułatwienie

programy hoteloweJednak, w przypadku prowadzenia codziennej pracy hotelu bądź restauracji możemy mówić nie tylko o samym sprzęcie, ale nawet o tym, że istnieją specjalne doskonałe programy hotelowe. Dla wszystkich, którzy myślą jak otworzyć hotel, warto odpowiedzieć najpierw na pytanie: jakie ułatwienia wiążą się z takimi programami? Zwykle program do obsługi hotelu to przede wszystkim czytelne, wygodne w obsłudze grafiki rezerwacji i meldunków dla poszczególnych pokoi, z uwzględnieniem rodzajów pomieszczeń i opcji rezerwacji grupowych bądź indywidualnych. Niby nie jest to nic wyjątkowego, każdy może to znać m.in. z zakupu biletów w kinie, ale zdecydowanie ułatwiające życie. Zaś jeśli pokój jest w remoncie można łatwo zablokować jego rejestrację. To zresztą nie koniec, ponieważ system posiada również wirtualną książkę meldunkową, która może powoli zastąpi opasłe i nieporęczne księgi gości. W wielu hotelach dochodzi także kwestia obsługi przyhotelowej restauracji. Do tego celu służy specjalne oprogramowanie dla restauracji. Warto wspomnieć też o możliwości rejestracji dodatkowych usług dla gości, rejestrze wykonywanych telefonów i możliwości sporządzenia ich zestawień. O ułatwieniach w prowadzeniu rachunków polegających na automatycznym sporządzaniu raportów, generowaniu danych do systemu księgowego, wystawianiu faktur i pełnej kontroli ich rozliczania.

Wszystkie te udogodnienia wskazują, że kwestię tego jak założyć hotel należy rozpatrywać także w kategorii tego jaki program do jego obsługi wybrać. Rzecz jasna nie zrobi on wszystkiego za nas, ale może okazać się pomocny.