Moja mama nie pracuje i jest osobą która zajmuje się domem. Bardzo jesteśmy jej za to wdzięczni, bo dzięki temu zawsze mamy ciepły obiad, wszystko wyprane i czyste i w ogóle.

Wróżka i program na żywo

wróżka Niestety, mama strasznie wciągnęła się w programy ezoteryczne. Są to takie interaktywne programy z wróżkami, które wróżą na wizji. Taka godna polecenia wróżka warszawa mówi do nas z telewizora, obraz jest nadawany na żywo i można do niej zadzwonić, przez numer podany na ekranie. Dzwoni się wtedy do studia, ale zazwyczaj tak jest, że nie od razu się to udaje. Trzeba trafić na wolną linię. Jak jest jakaś dobra wróżka, to już w ogóle szanse na dodzwonienie się do niej maleją. Zastanawiałam się kiedyś, gdzie jest takie studio, ale to chyba Warszawa, bo zazwyczaj takie programy są nagrywane w stolicy chyba. No i właśnie nasza mama jak tylko ma chwilę czasu, to tak siada sobie przed tym telewizorem i słucha. Póki tylko to oglądała, to nie było powodu do niepokoju. Słuchała tylko, co wróżka mówi innym ludziom, i czasami się śmiała, mówiąc, że w to nie wierzy, albo że ludzie mają głupie pytania. Problem się zaczął, jak zaczęła się w to wciągać coraz bardziej i sama tam dzwonić. Wiadomo, że nie są to drogie rozmowy. Nawet jak ktoś się nie dodzwoni, to musi zapłacić określoną sumę, według mnie to w ogóle jest jakiś absurd, no ale dobra. I tak nasza mama zaczęła wysyłać SMS-y do wróżek, zadawać im różne pytania. Później dzwoniła i czasami faktycznie udawało jej się dodzwonić, ale płaciła, z 8zł za minute połączenia, a całe takie trwało o wiele więcej. Zaczęły przychodzić do nas ogromne rachunki za telefon.

Niby wymieniała jakieś wiadomości z wróżką, ale było to na zasadzie subskrypcji, więc codziennie z jej telefonu znikała spora suma. Nie wiemy jak ją z tego wyciągnąć, bo to już pod jakiś nałóg podchodzi.