Witam na tym blogu. Jestem tu nowy, ponieważ zupełnie zaczynam z tematem obróbki skrawania. Bydgoszcz, to moje rodzinne miasto i tutaj można wiele narzędzi otrzymać, również narzędzia pomiarowe są w zasięgu ręki. Niedawno zakupiłem używaną tokarnię marki Pramet.

E-book z narzędziami

narzędziaSprzedający zapewniał mnie o jej dobrym stanie. Teraz właśnie jestem chwilę po kupieniu e-booka, który w pierwszej części omawia niedrogie narzędzia – bydgoszcz skrawające, a w drugiej obróbkę skrawania. Wiem jednak, iż sama teoria nie wystarczy. Tutaj mam właśnie największy problem. Potrzebowałbym jakichś lekcji praktycznych oprócz podstaw, bo podstawy miałem w technikum. Stąd też właśnie, dokładnie ze szkoły, zrodziło się moje zamiłowanie do tej dziedziny. W młodych latach bardzo lubiłem obsługiwać tokarnie na praktykach szkolnych. Nauczyciele nawet mówili mi, że dobry tokarz ze mnie będzie. Jednak życie pokierowało mnie inaczej i zaraz po szkole poszedłem na kierowcę busa, a zaś małej ciężarówki – takiej jeszcze na kategorię B. Jako młodemu, jeżdżenie bardzo mi się podobało, ale po 20. latach wzrok już nie ten oraz nie ten refleks i odporność na zmęczenie. Poza tym chcę trochę spokoju. W jeżdżeniu po Unii Europejskiej spokoju nie ma, wszystko na wariackich papierach, na ostatnią chwilę. Miałbym więc pytanie: czy może ktoś z państwa zajmuje się obróbką skrawaniem i jest z Bydgoszczy lub zamieszkuje blisko niej?

Chciałbym po prostu kilka rzeczy sobie przypomnieć w praktyce. Mi nawet wystarczyłoby, gdybym patrzył na czyjąś pracę, zupełnie nie przeszkadzając. Czy ktoś byłby chętny na takie porady praktyczne? Zapewniam że jestem spokojnym człowiekiem i chce się tylko przyuczyć.