Od jutra zaczynam praktyki w jednej w największych firm naukowych. Będę pracował jako geolog w firmie, która swoją siedzibę ma w Krakowie. W porządku, może nie będę pracował zarobkowo, bo to zwykłe praktyki studenckie, ale jednak. Będę pod bacznym opiekunem moich praktyk, wykonywał wszystkie usługi geologiczne jakie ma w repertuarze ta firma.

Geolog – jeszcze długa droga przede mną

geologChcę się wszystkiego szybko nauczyć, a przede wszystkim chce prowadzić badania geologiczne i pokazać się w tej firmie od jak najlepszej strony. Wiecie o co chodzi, praktyki, potem staż a potem najlepszy geolog – progeo.pl w pełnej krasie. Tak będzie, ja wam to gwarantuje, ale muszę najpierw odbyć te praktyki. Wiem, że usługi geologiczne w tej firmie są na szalenie wysokim poziomie i każdy geolog ma w głowie w zasadzie wszystkie informacje na temat swojego zawodu. Muszę nauczyć się przeprowadzać badania geologiczne w najlepszym laboratorium. Muszę zaznajomić się z każdym z posiadanych przez firmę urządzeń, większości nawet uczelnia nie posiada. To wiadomo, że ta firma Krakowie posiada jedno z najlepiej wyposażonych zapleczy naukowych. Nic tylko już iść i czekać pod budynkiem, aż go otworzą. Mój tata mówi, że w tej firmie są wykonuje się badania geologiczne na sprzęcie sprowadzanym z Japonii. Czyli wiadomo, że bardziej nowoczesnego sprzętu może nie być nawet w całym kraju. Właśnie o to chodzi, że jako młody geolog będę mógł uczyć się od najlepszych.

Mój promotor z kolei mówił, że jeżeli będę przeprowadzał badania geologiczne w tej firmie, to tak będę przygotowany do pracy inżynierskiej, że piątkę będę miał w kieszeni. Świetnie, ok może dość tej ekscytacji bo nie zasnę, a jutro muszę być wypoczęty. Tak ta firma i jej badania geologiczne to naprawdę ogromna szansa dla mnie. I dam siebie całego.