Jakiś czas temu wybrałem się za miasto, aby trochę powędkować. Znam kilka bardzo fajnych miejsc, gdzie dobrze biorą ryby i często tam jeżdżę. Kiedy przyjechałem na miejsce to był tam jakiś wędkarz i łowił ryby obok mojego miejsca.

Baofeng w naszym zaopatrzeniu

baofengZapytałem czy mogę się dołączyć. Wykapowałem swój sprzęt i się rozłożyłem. Facet, który łowił ze mną ryby miał na imię Artur i wędkarstwem zajmuje się od bardzo dawna. Zdziwiłem się, że go tutaj wcześniej nie widziałem. Powiedział, że zazwyczaj łowi na środku jeziora, ale jego silnik elektryczny do łodzi jest niesprawny dlatego przeniósł się na brzeg. Dużo rozmawialiśmy o sprzęcie wędkarskim, łowieniu i konkursach wędkarskich. Artur powiedział, że echosonda wędkarska, którą ostatnią zakupił jest rewelacyjna i mi ją polecał. Powiedział, że ta echosonda wędkarska ma wbudowany odbiornik GPS i kolorowy wyświetlacz. Byłem pod wrażeniem, ponieważ nie posiadam takiego sprzętu. W moim zaopatrzeniu jest przenośnie krótkofalarskie urządzenia baofeng, ale Artur również ten sprzęt posiada. Artur bardzo poważnie traktuje swoje hobby i kupuje każdy sprzęt czy urządzenie, które może mu się przydać. Stwierdziłem, że taka echosonda wędkarska to świetny pomysł i na pewno ją sobie kupię. Na wędkowaniu spędziliśmy wiele godzin. Dużo rozmawialiśmy i złowiliśmy nawet bardzo dużo ryb. Znam to miejsce i wiedziałem, że nie wrócę do domu z pustymi rękoma. Andrzej po jakimś czasie zdecydował, że zabierze swoje wędki i wróci do domu, ponieważ złowił już wystarczającą ilość ryb.

Powiedział, że jak kupi nowy silnik elektryczny do łodzi to zaprasza mnie na łowienie ze środka jeziora. Ucieszyłem się na tę propozycję i oczywiście zgodziłem. Dał mi swój numer kontaktowy i mamy się zdzwaniać. Polubiłem Artura, bo to równy facet.