Po pracy w czwartek włączyłam sobie telewizję do obiadu. Byłam zmęczona po pracy. Pracuję na kasie w dużym hipermarkecie w miejscowości Warszawa. Program dotyczył firmy, która organizowała szkolenia. Biuro rachunkowe w Warszawie organizowało kursy doszkalające dla pracowników różnych szczebli.

Firma rachunkowa dawała ważne wskazówki

firma rachunkowaDziennikarka dopytywała się o szczegóły tej pracy. Jakie trzeba mieć wykształcenie żeby zająć się tym zawodem. Firma rachunkowa z Warszawy potwierdzała, że można na początku zapisać się na kurs. Mając już podstawy księgowości można zatrudnić się na staż lub do pomocy w dużej firmie. Rachunkowość przedsiębiorstw wymagała już w wyższego wykształcenia. Studia są dzienne ale i zaoczne, wiele uczelni proponuje też studia wieczorowe dla osób pracujących w weekendy. Nie wiedziałam że jest możliwość podjęcia nauki w trybie wieczorowym. Pomyślałam sobie, że to byłoby rozwiązanie dla mnie. Czasem już byłam zmęczona pracą na kasie. Często osoby robiący zakupy były bardzo nie miłe. Każda praca jest ważna. Uważam, że trzeba wszystkie osoby szanować bez względu na to jaki zawód wykonuje. Postanowiłam zadzwonić na uczelnie, podpytać się o kurs wieczorowy. Warszawa była często zakorkowana w godzinach szczytu ale udało mi się dotrzeć w miarę szybko do szkoły. Kurs zaczynałam od poniedziałku. Tania księgowość to moja pierwsza lekcja. Kupiłam sobie duży zeszyt i czułam się jakbym cofnęła się w czasie. Rachunkowość przedsiębiorstw to był nasz drugi temat i kończył pierwszy dzień kursu. Kurs trwał dwa miesiące. Nawet nie sądziłam, że sprawi mi tyle przyjemności.

Cieszyłam się, że program telewizyjny zmotywował mnie do zdobycia nowych umiejętności. Certyfikat zaniosłam do mojej firmy. Dostałam awans. Firma doceniła moje kwalifikacje. Już nie pracowałam na kasie.