Od kilku lat prowadzę sam swoją firmę, która zajmuje się projektowaniem różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Muszę przyznać, że projektowanie elektroniki jest moją na prawdę ogromną pasją, ale jednocześnie nie jest to również łatwe.

Projektowanie elektroniki i moja firma

projektowanie elektronikiSwoją firmę założyłem kilka lat temu za namową mojego kolegi, który stwierdził że jestem dobry w tym co robię i powinienem to jakoś rozwinąć. Ten mój kolega właśnie jest takim człowiekiem, który lubi ryzykować w biznesie, sam ma właśnie kilka firm. Właśnie on pomógł mi założyć tą firmę, za co jestem mu na prawdę bardzo, ale to bardzo wdzięczny. W tej mojej firmie oprócz mnie pracuje jeszcze kilku pracowników, którzy mają doświadczenie w projektowaniu. W ubiegłym tygodniu nawet zatrudniłem całkiem młodego chłopaka, którego pasją jest profesjonalne projektowanie elektroniki takich rzeczy, jak na przykład płytki drukowane. Sam właśnie najbardziej projektować lubię płytki, chociaż częściej projektowane są przez tą moją firmę obwody drukowane. Najwięcej projektujemy właśnie obwodów, ponieważ są one najczęściej wykorzystywane przez firmy informatyczne, dla których właśnie my je projektujemy. Ogólnie zamówień mamy całkiem sporo. Nie mamy jednakże skonkretyzowanego cennika, czy czegoś takiego. To wszystko jest indywidualnie ustalane z klientami. To wszystko zależy, jaka technologia ma być użyta, jakiego programu używamy. Wiadomo również, że czas kosztuje, także przy wycenie musimy brać pod uwagę ile czasu zajmie nam wykonanie danego projektu. Z tym właśnie na prawdę bywa bardzo różnie.

Jeżeli klient chce, że tak to nazwę zwykły, prosty projekt, to nie zajmie to dużo czasu, natomiast jeżeli klient zleca nam na prawdę bardzo mocno rozbudowany projekt, to normalną rzeczą jest to, że przy wykonaniu takiego właśnie projektu zejdzie więcej czasu.