Nietypowe warsztaty organizuje jedna ze szczecińskich szkół średnich. W nowym roku szkolnym młodzież będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach z prawnikami, podczas których poznają tajniki zawodu. Współorganizatorem warsztatów jest największa kancelaria w Szczecinie.

Zawód prawnika to nie tylko rozwody

rozwodyZajęcia mają na celu nie tylko zainteresowanie młodych ludzi tematyką prawa, ale także wpłyną pozytywnie na znajomość przepisów prawnych wśród uczestników. Na pomysł wpadł były radca prawny, a obecnie nauczyciel języka angielskiego w szczecińskim liceum. – Zauważyłem, że młodzież często nie wie, na czym właściwie polega praca prawnika i jak wyglądają studia przygotowujące do pełnienia tego zawodu. Choć zainteresowanie kierunkami prawniczymi jest duże, wiedza młodych ludzi wciąż niewystarczająca, a jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi. Mój kolega, adwokat z dużym doświadczeniem, zgodził się przeprowadzić warsztaty w naszej szkole. Liczymy też na to, że uda się zaangażować w akcję pozostałych mecenasów z kancelarii. Będą także spotkania z notariuszem – powiedział jeden z pomysłodawców warsztatów. Organizatorzy chcą pokazać uczestnikom, że zawód prawnika to nie tylko sprawy spadkowe i rozwody w Szczecinie, ale także skomplikowane sprawy karne czy cywilne.

 

Młodzież będzie mogła też wziąć udział w prawdziwym procesie sądowym, w charakterze publiczności. W warsztatach będą uczestniczyć wszyscy uczniowie, choć na razie nie wiadomo, jak dużym zainteresowaniem będą się cieszyć. Na początek w spotkaniu z adwokatem weźmie udział młodzież z klasy o profilu humanistycznym.