Droga kariery zawsze się gdzieś rozpoczyna. Moja właśnie startuje teraz, kiedy zakończyłem naukę w szkole średniej. Póki co nie mam dalszych planów do dalszego kształcenia, więc najwyższa pora, aby zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe. Poszukiwania rozpocząłem w internecie.

Oklejanie samochodów – czy to skuteczna forma reklamy?

oklejanie samochodówZrobiłem to nawet wcześniej, niż próba rejestracji w odpowiednim urzędzie, gdzie zgłosił bym swój status bezrobotnego. Szybko okazało się, że na tą chwilę najwięcej ofert prezentowanych jest przez agencje reklamowe. Ma to najprawdopodobniej związek ze zbliżającymi się religijnymi dniami spotkań młodzieży w Krakowie i wzrastającym zapotrzebowaniem na produkcję materiałów marketingowych dla różnych firm i instytucji. Zgłosiłem się w takim razie do agencji, która oferowała możliwość współpracy przy tworzeniu powierzchni reklamowych na różnych obiektach i materiałach. Rzeczywiście trafiając do tej firmy, szybko zostałem przeszkolony z podstawowych zasad działania branży i obowiązków, które będą przede mną stawiane. Już w drugim dniu okazało się, że mam asystować przy pracy, jaką było oklejanie samochodów Kraków, na której wydrukowane wcześniej zostały materiały informacyjne dotyczące jednego z naszych klientów. Tego typu reklama jest na pewno mocno zauważalna i docierająca do oczu potencjalnych klientów. Sama praca była bardzo czasochłonna i wymagająca dużej skrupulatności, natomiast efekt końcowy, uzyskany po dwóch dniach pracy, był bardziej niż satysfakcjonujący. Widok samochodu oklejonego własnoręcznie była nad wyraz cieszący oczy.

 

Kolejne dni to kolejne szybkie zlecenia na drukowani lub naklejani folii z reklamą dla innych kontrahentów. W ten sposób zdobyłem bardzo szybko doświadczenie, które mogłem wykorzystać przy kolejnych stanowiskach, które zajmowałem w innych firmach. Taka była moja pierwsza praca.